ویزای تحصیلی در کشور ایتالیا

Click to show more informations

ویزای تحصیلی در کشور ایتالیا

Giant of Provence

تحصیل در ایتالیا

ویزای تحصیلی برای افرادی که تمایل به تحصیل و یا تحقیقات در کشور ایتالیا را دارند ارائه خواهد شد. برای اخذ این نوع ویزا، باید حتما دعوتنامه ای معتبر از طرف یکی از دانشگاه های ایتالیا داشته باشید. پس از اینکه دوره تحصیلات خود را به پایان رساندید می توانید اقامت دائم ایتالیا را نیز دریافت کنید.

تحصیل در ایتالیا از طریق سفارت

تحصیل در ایتالیا هم به زبان انگلیسی ممکن است و هم به زبان ایتالیایی و به طبع دانشگاه های ایتالیایی زبان راحت تر پذیرش می دهند مشروط بر اینکه فرد متقاضی مدرک زبان ایتالیایی داشته باشد و به طبع حق انتخاب دانشگاه های بیشتری دارد. چرا که اکثر دانشگاه های ایتالیا به زبان ایتالیایی تدریس می شوند. این کلاس های زبان ایتالیایی زیر نظر خود سفارت ایتالیا برگزار می شود و عملا شانس متقاضی با این کلاس ها بیشتر می شود. تحصیل در ایتالیا از طریق سفارت یکی از راهکارهای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا است.

هزینه تحصیل در ایتالیا نهایتا 3200€ (یورو) در سال می باشد که با توجه به بورسیه تحصیلی که این کشور به ایرانیان می دهد این هزینه عملا نزدیک به صفر می شود. از لحاظ آماری بهترین و راحت ترین پذیرش تحصیلی حوزه شنگن را ایتالیا می دهد و از این حیث در جهان رتبه سوم را دارد. دانشگاه های عالی رتبه ای در دنیا مانند دانشگاه پلی تکنیک میلان و ساپینزا و تورین و ترورگاتای رم و پیاچنزا و بولونیا در ایتالیا وجود دارند که عملا معتبرترین ها در ایتالیا هستند و همگی از دانشگاه های دولتی این کشور که هزینه تحصیل بسیار پایین دارند.

ویزای تحصیلی ایتالیا

به دلیل امکان تحصیل کم هزینه و همچنین امکان دریافت بورسیه تحصیلی در سال 2020 متقاضیان زیادی را جذب نموده است. در تمام مقاطع تحصیلی و رشته های مورد نظر در کشور ایتالیا، متقاضیان امکان دریافت بورسیه تحصیلی را دارند. علاوه بر هزینه تحصیل بسیار پایین در این کشور، هزینه زندگی نیز در این کشور بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپایی است.

مزایای تحصیل در ایتالیا

در زیر قسمتی از مزایای تحصیلی ایتالیا شمرده شده اند:

  • هزینه تحصیل پایین در ایتالیا
  • بهترین پل جهت مهاجرت به کشوری دیگر در آینده
  • دریافت مدرک تحصیلی معتبر از دانشگاه های بهترین رنکینگ جهانی ( حدود 40 دانشگاه این کشور در رنکینگ 1000 دانشگاه برتر دنیا می باشد)
  • امکان ارائه خوابگاه و استفاده دانشجویان از این دانشگاه ها در اکثر شهرها
  • امکان تحصیل در حوزه شنگن
  • تحصیل به زبان انگلیسی
  • هزینه زندگی پایین در ایتالیا نسبت به کشورهای همسایه خودش
  • امکان برخوردای از بورسیه تحصیلی در ایتالیا

مطالب جدید

ویزای کار کانادا تحت برنامه موقت کارگر خارجی…[بیشتر بخوانید]

مهاجرت به کشور استرالیا از طریق سرمایه گذاری و روش های مختلف[بیشتر بخوانید]

ویزای تحصیلی برای افرادی که تمایل به تحصیل و یا تحقیقات در کشور ایتالیا[بیشتر یخوانید]

درون‌کوچی، مهاجرت یا کوچ به معنای جابه‌جایی[بیشتر بخوانید]