اخذ ویزای تحصیلی آلمان 2020

City of 100 Spires

شرایط و قوانین

اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان همواره برای بسیاری از افرادی که قصد تحصیل و حتی مهاجرت به آلمان را داشته‌اند مورد توجه و سؤال بوده است. در این مقاله قصد داریم در مورد شرایط سنی، مدارک مورد نیاز و هزینه ها در سال 2020 نیز نکاتی را بیان کنیم. اگر تصمیم به اخذ ویزای تحصیلی آلمان دارید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

نگاهی کوتاه به کشور آلمان

کشور آلمان به دلیل صنعت بسیار پیشرفته و وضعیت رفاه بسیار مناسبی که شهروندان این کشور دارند، مقصد بسیاری از افراد برای زندگی و مهاجرت، از سراسر جهان است. تا پایان سال 2016 در حدود 97000 ایرانی در آلمان زندگی می‌کردند ولی با این حال ایرانیان رتبه‌ی 28 را از نظر تعداد ایرانی مقیم این کشور دارند. این موضوع نشان دهنده‌ی این است که آلمان یک مقصد مهاجرتی مهم است و افراد بسیار زیادی به عنوان مهاجر در این کشور زندگی می‌کنند.

ترک‌ها و لهستانی‌ها بیشترین مهاجران کشور آلمان را تشکیل می‌دهند. آلمان کشوری بزرگ با 82 میلیون نفر جمعیت است که با 10 کشور اروپایی دیگر مرز  مشترک دارد. کشور آلمان از لحاظ جغرافیایی در غرب قاره اروپا در همسایگی دانمارک، دریای شمال و دریای بالتیک، فرانسه، سوئیس، اتریش، لهستان واقع شده است.

پیش نیازها و شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان

همان‌طور که گفتیم تحصیل در بسیاری از دانشگاه‌های آلمان رایگان است و افراد بسیاری می‌توانند از سراسر جهان بدون محدودیت رشته در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند. اما تحصیل رایگان در آلمان فقط به زبان آلمانی ارائه می‌شود.

اخذ ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست. برای تحصیل در این کورس‌ها متقاضی باید مدرک زبان آلمان حداقل در سطح B1 را داشته باشد و در زمان اخذ ویزای تحصیلی به سفارت ارائه کند. البته این مدرک به نوعی پذیرش مشروط را برای شما به همراه دارد و شما باید به دانشگاه مدارکی مانند تستداف یا DSH یا B2 را ارائه دهید. برای تحصیل در کورس‌های انگلیسی متقاضی باید مدرک آیلتس 6 داشته باشد.

با داشتن نامه پذیرش از یک دانشگاه به منزله اجازه تحصیل در آلمان نیست، بلکه پس از آن دانشجو باید برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان اقدام نماید و تمامی شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان را داشته باشد. شرایط ویزای تحصیلی آلمان به صورت کامل در این صفحه آورده شده است.

دانشجویانی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستند، باید برای تحصیل در آلمان از طریق سفارتخانه های آلمان در کشور خود، جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان اقدام نمایند. توجه به این نکته ضروری است که با سایر ویزاها مانند ویزای توریستی آلمان، اجازه تحصیل به شما داده نمی‌شود و همچنین ویزای توریستی و ویزای شنگن قابل تبدیل به ویزای تحصیلی نیست.

مطالب جدید

ویزای کار کانادا تحت برنامه موقت کارگر خارجی…[بیشتر بخوانید]

مهاجرت به کشور استرالیا از طریق سرمایه گذاری و روش های مختلف[بیشتر بخوانید]

ویزای تحصیلی برای افرادی که تمایل به تحصیل و یا تحقیقات در کشور ایتالیا[بیشتر یخوانید]

درون‌کوچی، مهاجرت یا کوچ به معنای جابه‌جایی[بیشتر بخوانید]

Tour information:

  • Duration: 4 days
  • Language: Czech
  • Currency: Czech Koruna (CZK)
  • Local time: CET